Výcvikář – jesenická pobočka

Výcvikář pobočky Jméno a příjmení   Adresa   Telefon   Email
Výcvikář pro všechny velikosti:   Kateřina Řepišťáková   Koberno 4, Slezské Rudoltice   774 708 020   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Výcvik probíhá pravidelně od dubna a to:

každý čtvrtek od 16,00hod na hřišti ve Slezských Rudolticích (poslušnosti)

každou neděli od 9,00hod na cvičišti ZKO Krnov-Hlubčická (poslušnost,stopy,obrana)

 

Něco málo ke zkušebním řádům:

Zkoušky jsou institucionálně pořádaná ověření schopností konkrétního psa, jejichž výsledkem je dosažení určitého stupně. V České republice existuje mnoho zkušebních řádů, kterým se psovod a jeho pes mohou podrobit. Podle národního zkušebního řádu pro sportovní výcvik psů (NZŘ) může pes skládat zkoušky v podstatě od 10 měsíců věku (Zkouška základní ovladatelnosti). Tento řád umožňuje v různých stupních také zkoušky z všestranného výcviku, zkoušky psa stopaře a zkoušky psa obranáře. V ČR také lze skládat zkoušky podle Mezinárodního zkušebního řádu (IPO), který umožňuje složit například Mezinárodní zkoušku pracovního psa ve třech stupních a mezinárodní zkoušku psa stopaře ve třech stupních obtížnpsti. Vždy ale musí být složena zkouška BH (základní ovladatelnost). Kynologická jednota Brno má svůj vlastní zkušební řád poskytující také možnost složit zkoušky pasení.
Pro potřeby psovodů záchranných sborů máme Zkušební řád Svazu záchranných brigád České republiky, přezkušující schopnosti psa při záchranných a lavinových pracích. Specializovaný kynologický svaz TART rovněž disponuje vlastním zkušebním řádem, který je zaměřen spíše na praktické využití psa.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.